Dzisiejszy świat jest światem wrażeń wizualnych. To na nich skupia się ludzki umysł, to za ich pomocą poznaje i próbuje zrozumieć otaczającą przestrzeń. Aby było mu łatwiej ogarnąć bezmiar informacji pochodzących z zewnątrz, poszczególne bodźce są selekcjonowane i układane tak, że naprowadzić umysł na odpowiednie tory. Graficy doskonalą swoje umiejętności w tym zakresie przez długie lata, starając się na płaskiej powierzchni przekazać to, co trójwymiarowe otoczenie ma to powiedzenia.

Może im się to udać jedynie w sytuacji, kiedy posiadają odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Głównie chodzi o dobre parametry karty graficznej, pamięci RAM oraz program do obróbki obrazów. Tylko wystarczająco duża ilość funkcji i jak największe dostosowanie do poszczególnych produktów rynku poligraficznego sprawia, że program sprawdza się także przy użytku komercyjnym (w zależności też od wykupionej licencji).

 

 

Co można zrobić w CorelDraw?

Jest to program do projektowania, obróbki i wykańczania obrazów, zdjęć i innych projektów graficznych. Posiada wiele funkcji, które znane są z innych popularnych programów. Jego środowisko pracy jest dość intuicyjne, jeżeli miało się wcześniej do czynienia z jakimkolwiek programem graficznym. Przejrzyste opisy funkcji oznaczone poprzez ikonki oraz duża przestrzeń do pracy.

W tym programie można przygotować szeroką listę projektów, a kiedy dojdzie się do wprawy można korzystać z wielu zaawansowanych funkcji jednocześnie, aby uzyskać naprawdę zdumiewające rezultaty. Ulotki, broszury czy też obróbka zdjęć, plakatów albo kolaży nie będzie sprawiała problemów.

CorelDraw został przygotowany głównie z myślą o obróbce gotowych obrazów, ale kolejne edycje powiększają zakres jego działania. Obecnie można w nim przygotowywać samodzielnie zaprojektowane obrazy od zera.

W Internecie znajduje się mnóstwo tutoriali Coreldraw i darmowych kursów, które pokazują, w jaki sposób rozpocząć w nim pracę oraz o czym należy pamiętać, kiedy wykonuje się bardziej zaawansowany projekt. Dzięki temu stawianie pierwszych kroków jest dużo łatwiejsze i nie przytłacza swoim skomplikowaniem.