Czy wolisz załatwić coś w 30 minut, siedząc w ulubionym szlafroku i kapciach, czy wolisz tłuc się po mieście i tracić na to samo kilka godzin? Jeśli wybierasz wariant pierwszy, prawdopodobnie zostaniesz zwolennikiem drukarni internetowych.

Drukarnie online powoli wypierają te stacjonarne i trudno się dziwić, zważywszy na to, o ile jest to wygodniejsze rozwiązanie. To raczej nie rewolucja, a ewolucja – czyli naturalne dopasowanie rynku do potrzeb odbiorców. Na czym polega fenomen drukarni internetowych i czym różnią się od tradycyjnych?

  • Zamawiasz 24/7 – z dowolnego miejsca. To właśnie ta wygoda jest największą przewagą drukarni internetowych nad stacjonarnymi. Tutaj pełną ofertę masz na wyciągnięcie ręki – i możesz z niej skorzystać w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki temu omijasz korki, a także nie tracisz czasu na kolejki i przaśne żarciki Pana z Drukarni. Nie trzeba dopasowywać swoich zajęć do godzin otwarcia danej placówki, ani spędzać kilkudziesięciu minut w trasie. Można drukować z domu, biura lub słonecznej Toskanii. Trudno o wygodniejsze narzędzie, zwłaszcza dla zapracowanych.
  • Oferta jest widoczna jak na dłoni. Jeśli chcesz sprawdzić konkretne warianty, porównać ceny i pobrać kalkulację – nie ma łatwiejszej drogi niż drukarnie online. W stacjonarnej drukarni często otrzymanie wycen jest czasochłonne i nie zawsze klarowne. W przypadku drukarni online nie ma ukrytych kosztów, a ofertę widzisz jak na dłoni (mówimy na podstawie Drukarni online Drukomat). Taka forma pozwala na świadome wybranie najatrakcyjniejszej oferty i wydrukowanie nakładu tam, gdzie Ci się to najbardziej opłaci.

Drukarnie internetowe

  • Jakość druku. Drukarnie online często mają duży arsenał maszyn, pozwalając na zmówienie różnych materiałów, wykonywanych różną technologią druku. Ważną zaletą internetowych placówek jest sprawny system weryfikacji plików zarówno ręczny, jak i np. przez system Preflight. Nie jest trudno o błędy w przygotowaniu plikó do druku – po stronie drukarni jest ich sprawne wyłowienie. Sprawdzanie plików pozwoli uniknąć wielu kosztownych błędów i zmarnowanych nakładów.
  • Online wydrukujesz taniej. Drukarnie internetowe zdobywają tak dużą popularność także dzięki bardzo atrakcyjnym cenom. Dzięki zautomatyzowaniu wielu etapów produkcji i upłynnieniu procesu zamawiania – odpada znaczna część kosztów. To przekłada się na znacznie atrakcyjniejszy cennik, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych drukarni.
  • Historia zamówień i inne bonusy.  Duże drukarnie online w zamian za lojalność oferują korzystne warunki i programy partnerskie. Zakładając tam konto można zaglądać do historii zamówień, zbierać punkty bonusowe i korzystać ze zniżek partnerskich. Część drukarni powala także składać zamówienia no name (czyli wysyłane wprost do klienta, bez podania ich logo). Kolejnym plusem są darmowe pakiety i wzorniki, które bywają bardzo przydatne podczas rozmów z klientami.