Agencje reklamowe zatrudniające profesjonalnych grafików komputerowych muszą posiadać odpowiednie oprogramowanie komputerowe, które umożliwiać będzie wykonywanie wysokiej jakości projektów graficznych. Stosowne programy komputerowe gwarantują wiele możliwości i szybkość pracy. Tę ostatnią cechę najbardziej ceni się w najlepszych agencjach, które zawsze pracują na ostatnią chwilę i bez wytchnienia. Poniżej znajduje się kilka praktycznych informacji na temat programu graficznego Illustrator, który jest wręcz obowiązkową pozycją na liście każdego grafika komputerowego. Do czego służy to oprogramowanie? Co można dzięki niemu projektować?

Cały wachlarz możliwości

Illustrator to program, który wchodzi w skład narzędzi firmy Adobe. Do tej samej serii należy także Photoshop, Premiere czy Lightroom. Pakiet Adobe to najczęściej wykorzystywane oprogramowanie w branży reklamowej, projektowej czy fotograficznej. Oferuje wiele możliwości i pozwala osiągać niesamowite możliwości wizualne.

TUTORIAL ILLUSTRATOR - KROK PO KROKU >>>

Dla profesjonalnych grafików

Illustrator to doskonałe narzędzie do projektowania grafiki wektorowej. W świecie projektowania graficznego rozróżniamy bowiem dwa rodzaje prac – wektorową i rastrową. Wektory to równania matematyczne, które rysować mogą pożądany obraz. Może być on dowolnie skalowany, i to bez utraty jego jakości. Grafika rastrowa składa się nie z równań, tylko z pikseli – małych kwadracików, które razem tworzą cały obraz. Program Illustrator ma własne rozszerzenie zapisywanych plików – .ai. Istnieje także możliwość zapisywania prac w popularnym formacie .pdf.

Idealny do ilustracji

Ze względu na wykorzystanie grafiki wektorowej, program Illustrator służy do projektowania takich prac jak logotypy, znaki, ikony. Wykorzystywany jest też do rysowania komiksów i prostych ilustracji. Doskonale współgra z takim narzędziem jak tablet graficzny, który umożliwia przenoszenie ruchów ręki na płótno na ekranie komputera. Jeśli narzędzie jest umiejętnie wykorzystywane, potrafi zdziałać istne cuda. Mnogość opcji i łatwa obsługa zapewni niesamowite rezultaty.