W dzisiejszych czasach praktycznie każda firma bez problemu może zaangażować się w jakąś działalność charytatywną. Możliwość połączenia akcji dobroczynnej z reklamą danej firmy stanowi coraz częstsze rozwiązanie. Jakie akcje wspierać? Jakie materiały reklamowe wybierać? Z pewnością te i wiele innych pytań zadają sobie osoby, które planują zaangażować firmę w działalność dobroczynną. Aby nieco ułatwić Wam zadanie — w dzisiejszym artykule przybliżymy najważniejsze zagadnienia związane z niezwykle popularnym kalendarzem charytatywnym dla zwierząt.

Jak powstaje kalendarz charytatywny dla zwierząt?

Możliwości stworzenia kalendarza jest kilka. Warto zaznaczyć, że wiele fundacji, czy schronisk posiada gotowe projekty na dany rok, które można kupić w okazyjnej cenie. Fotografie najczęściej przedstawiają zdjęcia zwierząt z danego schroniska oraz informacje na temat tego, w jaki sposób można wspierać jego podopiecznych.

W jakim celu tworzy się taki kalendarz?

Najważniejszym celem będzie zawsze pomoc. Z roku na rok przybywa bezdomnych zwierząt, które potrzebują stałej opieki, dlatego każda akcja charytatywna przybliża je do lepszego życia. Choroby, brak karmy, czy koców — to jedne z największych problemów fundacji, które skupiają swoje działania na zwierzętach. Każda pomoc finansowa i rzeczowa z pewnością pomaga postawić je na nogi, szczególnie gdy po przejściach potrzebują stałej opieki weterynaryjnej.

Kolejny cel to kwestie PR związane z firmą. Oprócz tego, że na kalendarzu znajduje się informacja na temat schroniska, bez problemu możemy dołączyć tam nasze logo; zdjęcia ze zbiórki, którą organizowaliśmy, czy dane hasło przewodnie.

Kiedyś niezwykle popularne były kalendarze z kobietami, czy celebrantami. Warto teraz zaskoczyć naszych klientów i partnerów biznesowych, czymś innowacyjnym. Możliwość zaprezentowania chęci pomocy z pewnością ociepli wizerunek firmy i wpłynie pozytywnie na nasze relacje biznesowe, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach.