Oryginalne plecaki z nadrukiem są znakomitym pomysłem na niepowtarzalny wygląd, akcję reklamową czy prezent dla bliskiej osoby. Na rynku znaleźć możemy wiele firm zajmujących się wykonywaniem profesjonalnych nadruków na plecaki, torby oraz koszulki. Jak zlecić produkcję plecaków z nadrukiem, aby uzyskać pożądany efekt? Jak zlecić nadruk agencji reklamowej? I finalnie, co powinno znaleźć się na nadruku? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Jak zlecić produkcję plecaków z nadrukiem?

Chcąc zamówić plecaki z nadrukiem własnego projektu na samym początku warto przyjrzeć się z bliska firmom, które oferują swoje usługi w zakresie wykonywania nadruków. Wybierzmy takiego wykonawcę, który posiada pozytywne opinie innych użytkowników, co zagwarantuje nam wysokojakościowy i zgodny z naszym projektem wynik końcowy. Jeśli dokonamy wyboru wykonawcy, na jego stronie internetowej z pewnością znajdziemy zakładkę “kreator”.

Kolejny ważny krok podczas zlecania wykonania nadruku to wybór metody tworzenia nadruków. Do wyboru mamy nadruk cyfrowy, sitodruk czy sublimacja. Sitodruk polecany jest zawsze wtedy, gdy zamawiamy dużą liczbę plecaków. Następnym istotnym etapem jest wybór kształtu oraz koloru plecaka, na którym chcemy zastosować nadruk.

Projektowanie własnego nadruku

Po zastosowaniu podstawowych funkcji kreatora przechodzimy do właściwego projektowania nadruku na plecak. Kreatory posiadają zazwyczaj gotowe ikony (kliparty), które możemy wykorzystać we własnym projekcie. Co więcej, istnieje możliwość nadania im indywidualnego charakteru poprzez zmianę koloru czy proporcji. Ważnym etapem tworzenia projektu nadruku jest naniesienie tekstu. W zależności od przeznaczenia plecaka teksty mogą reklamowe, nawiązywać do osobistych wydarzeń czy odnosić się do modnych powiedzeń czy sytuacji. Tak przygotowane plecaki z nadrukiem mogą zostać wycenione przez automatyczny program, choć finalna cena może nieznacznie różnić się od początkowo zaoferowanej.

Jak zlecić nadruk na plecakach agencji reklamowej?

Zlecając agencji reklamowej wykonanie nadruku na plecakach należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Po pierwsze, im mniej kolorów zastosujemy na projekcie nadruku, tym koszt całego zlecenia będzie niższy. Po drugie, do materiału, z którego ma być wykonany plecak należy dostosować metodę wykonania nadruku. Co więcej, niektóre rodzaje nadruków wymagają jednorazowego doliczenia kosztów matryc, dzięki którym możliwe jest wykonanie nadruku. Ponadto należy pamiętać, że pakowanie plecaków to dodatkowy koszt całej inwestycji. Niektóre firmy oferują nawet specjalne pakowanie gadżetów reklamowych “na prezent”, co wiąże się z dodatkowymi kosztami zamówienia.

Co powinno znaleźć się na nadruku?

Tworząc plecaki z myślą o ich reklamowym charakterze ważne jest, aby zlecając agencji reklamowej wykonanie nadruku nie zapomnieć o elementach nawiązujących do naszej firmy. Istotne jest zamieszczenie na plecaku nazwy firmy oraz jej logo. Elementy te powinny bezpośrednio nawiązywać do charakteru działalności naszego przedsiębiorstwa, aby potencjalni klienci łatwo kojarzyli reklamę z właściwą usługą. Jeśli nie posiadamy logo, skorzystajmy z gotowych klipartów i dostosujmy je do własnej wizji reklamy drukowanej na plecaku. Jeśli jednak zamawiamy plecak z nadrukiem na przykład na prezent nie zapomnijmy o indywidualnym napisie lub obrazku, które spersonalizują plecak. Ciekawym rozwiązaniem mogą być komiksy, śmieszne obrazki, ciekawe sentencje czy cytaty z filmów oraz książek.