W dzisiejszych czasach katalogi spiralowane to jeden z najskuteczniejszych i najtańszych sposobów na zaprezentowanie oferty swojej firmy. Dzięki katalogom spiralowanym można nie tylko zdobyć wielu potencjalnych klientów, ale przede wszystkim można poprawić pozytywny wizerunek swojej firmy. Nowoczesne katalogi spiralowane są doskonałą propozycją nie tylko dla dużych firm korporacyjnych, ale również dla niewielkich przedsiębiorców, którzy chcą reklamować się wyłącznie na rynku lokalnym.


Katalogi w oprawie spiralowanej

 

Katalogi spiralowane obecnie są rozwiązaniem stosunkowo mało popularnym i bardzo niedocenionym. Przy oryginalnym projekcie spiralowane katalogi mogą prezentować się naprawdę interesująca, a znajdujące się po prawej stronie spirale mogą dodawać niesamowitego uroku (zamiast go pozbawiać). Wybór koloru spirali w dużej mierze zależy od indywidualnego gustu klienta. Spirala może być czarna, biała albo mieć zupełnie inny kolor. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się spirale srebrne. Dużą zaletą katalogów w oprawie spiralowanej jest także to, że istnieje możliwość foliowania stron, dzięki czemu ten nośnik reklamy będą nam służyć dłużej od innych rodzajów katalogów.

Katalogi ofertowe dla firm

 

Katalogi spiralowane w bardzo wielu branżach są najważniejszym elementem każdego doświadczonego handlowca. To właśnie profesjonalne katalogi ofertowe są wyznacznikiem profesjonalizmu danej firmy. Dzięki nim można szybko zbudować pierwsze wrażenie, które jak powszechnie wiadomo odgrywa bardzo ważną rolę. W dzisiejszych czasach katalogi ofertowe są najlepszym, budującym zaufanie klientów materiałem promocyjnym. Pamiętać należy jednak o tym, że katalogi wymagają odpowiedniego przemyślenia i dokładnego zaprojektowania. Aby nasze katalogi ofertowe odniosły sukces na targach branżowych, warto skorzystać nie tylko z usług profesjonalnych projektantów, ale również z pomocy porządnej drukarni, która wykona dla nas wysokiej jakości katalogi.

Zastosowanie katalogów spiralowanych

 

Katalogi spiralowane mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też tak wiele firm i osób prywatnych korzysta z ich dobrodziejstwa. Materiały te najczęściej wykorzystywane są jednak w celach promowania firmy, która wykonuje usługi oraz przedsiębiorstw produkcyjnych. Przy oryginalnej pomysłowości można wykorzystać je również jako swoista wizytówka różnorodnych instytucji publicznych albo uczelni. Nowoczesne katalogi spiralowane to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych produktów, przy których w pierwszej kolejności liczy się wytrzymałość i trwałość. Spiralowanie doskonale sprawdzi się także przy drukach o bardzo subtelnej estetyce. Można je śmiało wykorzystać na przykład w karatach dań, przewodnikach, dokumentach czy mapach turystycznych. Bardzo wiele firm inwestuje także w promocyjne kalendarze spiralowane, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

Jak zaprojektować katalogi spiralowane?

 

Przekaz reklamowy jest bardzo ogromną siłą, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby przygotować porządne materiały reklamowe. Dobrze zaprojektowane katalogi spiralowane nie tylko zwrócą uwagę potencjalnych klientów, ale przede wszystkim długo zapadną im w pamięci. W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań:

  • Co chcemy przekazać?
  • Do kogo skierowana ma być nasza reklama?
  • Jak duży powinien być katalog?
  • Czy w katalogu mają znajdować się zdjęcia?

 

Katalogi spiralowane są bardzo specyficznym rodzajem druków, w którym liczy się zarówno forma, jak i również zawarta treść. W pierwszej kolejności należy wybrać porządny papier. Jeżeli drukujemy katalogi spiralowane w dużych ilościach to nie może być on zbyt gruby. Do masowej dystrybucji lepszym rozwiązaniem będzie cieńszy materiał. Godny polecenia jest papier kredowy, który jest odporny na zabrudzenia i działanie wilgoci. Warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać odpowiednie ilustracje i obrazki, które powinny przyciągać wzrok i doskonale podkreślać nasz przekaz. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać kolorystykę i identyfikację wizualną, powinny skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które przygotują dla nas oryginalne katalogi ofertowe z najwyższej światowej półki.