Obrazy canvas łączą wyjątkową fakturę klasycznego płótna z osiągnięciami współczesnego druku. Płótna canvas można wypełnić dowolnym kolorem, zdjęciem lub reprodukcją. Jak wykorzystać canvasy w aranżacji różnych przestrzeni?

Czym jest płótno canvas?

Płótno canvas pochodzi z naturalnych surowców i swoją elegancką fakturę zawdzięcza klasycznemu splotowi bawełnianych włókien. Więcej o rodzajach i typach tego podłoża przeczytasz w tym wpisie. W poniższym tekście skupimy się nie tyle na samym nośniku, co na jego zastosowaniu w aranżacji konkretnych przestrzeni – tak domowych, jak i firmowych.

Obraz canvas – w domu i biurze

Wydruki na canvasach mają wszechstronne zastosowanie – zarówno w domu, biurze, jak i podczas różnych akcji reklamowo-marketingowych. Połączenie klasycznego podłoża z nowoczesnym drukiem pozwala uzyskać imponujący efekt.

  • Reklama i dekoracja w jednym. Obrazy na płótnie canvas wspierają budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Klasyczna faktura canvasów prezentuje się bardziej elegancko niż nawet najlepiej wydrukowany plakat. Wydruk na płótnie do złudzenia przypomina obraz namalowany ręcznie. Kluczowa różnica jest jednak taka, że na płótnie canvas można umieścić dokładnie określone kolory brandowe. Dzięki temu z łatwością stworzysz reklamę lub dekorację, idealnie dopasowaną do pozostałych wydruków i spójną z brand bookiem. Obraz canvas to też świetny pomysł na prezent – dla szefa lub pracowników. Można na nim umieścić zdjęcie danej osoby lub zabawny fotomontaż (np. na tronie, w Białym Domu czy tam na Żelaznym Tronie).
  • Obraz – idealny do każdego domu. Obrazy drukowane na płótnie są także doskonałym elementem uzupełniającym aranżację wnętrz. Można je wykorzystać zarówno do dekoracji biura, jak i domu oraz jako personalizowany prezent dla pracowników, znajomych lub kontrahentów. Na płótnie można nadrukować zarówno wspólne zdjęcia, intrygujące hasła, jak i np. kalendarz na dany rok lub dedykowaną dekorację wnętrza (np. zeskanowaną laurkę lub obrazek od pociechy).

obrazy canvas

Obrazy canvas we wnętrzach

Doczekaliśmy czasów, w których nie trzeba zatrudniać nadwornego malarza, żeby przelać wizerunek swój lub swojej rodziny na płótnie. Co więcej, na płótno canvas możemy przenieść wszystko – od ulubionych wzorów i kolorów do dekoracji perfekcyjnie uzupełniającej dany wystrój.

  • Do minimalistycznych wnętrz w stylu skandynawskim lub bauhaus warto wybrać płótna z prostymi, geometrycznymi wzorami. Płótna mogą podbijać jeden z kolorów lub stanowić centralny punkt sypialni lub salony. W loftowych wnętrzach, płótna nawleczone na blejtram, można oprzeć na ścianach lub umieścić na sztalugach.
  • We wnętrzach eklektycznych i vintage można postawić na więcej kolorów, krajobrazy i reprodukcje np. w tylu impresjonistycznym. Do takich pomieszczeń można wkomponować wiele płócien – w różnych formatach i ramach. Na nich można uwiecznić naszych przodków, ulubione widoki i pamiątkowe zdjęcia.
  • Do wnętrz w stylu pop art lub shabby chic wybierz płótna w ostrych kolorach. Może to być nieśmiertelny Warhol lub Twoja interpretacja klasycznych dzieł – muśniętych neonowym kolorem. Tutaj nie musisz ograniczać swojej wyobraźni – a klasyczna faktura płótna będzie tworzyć inspirujące połączenie z nowoczesnym wzorem i intensywnymi kolorami.