Ręcznie robione kartki okolicznościowe to najlepszy sposób na przelanie naszej inwencji twórczej na papier. Jedną z ciekawych metod na ozdobienie kartek jest scrapbooking. Możną ją wykonywać na wszelkiego rodzaju albumach, kartkach i pudełkach. Metoda ta jest niezwykle prosta, dzięki czemu jest przeznaczona dla każdego.

Chcąc wykonać samodzielnie okolicznościową kartkę musimy zakupić bazę. W tym wypadku jest nią kartka z bloku technicznego albo kolorowy arkusz papieru, który dzięki naszej twórczości zamieni się w niepowtarzalny prezent. Naszymi podstawowymi narzędziami będą typowe przybory szkolne: nożyczki, ekierka, klej w sztyfcie oraz ołówek. Dodatki to nieodzowny element dekoracyjny, które nadaje charakteru całości. Samoprzylepne taśmy bogate są w różnorodne wzory, które idealnie nadają się nasze kartki. Ich różne motywy pasują do wszystkich okazji czy też świąt.

Koronki to absolutny hit, który jest idealny do każdej aranżacji kartki. Na rynku obecne są także samoprzylepne koronki. Jest to niebagatelne udogodnienie, ponieważ materiał ten jest bardzo trudny do trwałego przyklejenia na kartce. Chcąc użyć dodatkowych wstążeczek musimy zaopatrzyć się w ozdobne dziurkacze. Otrzymamy wtedy piękne wzory takie jak: serca, zwierzęta, rośliny, a nawet postacie z bajek. Sprzęt ten świetnie sprawdza się w wypadku kartek przeznaczonych dla dzieci. Takie detale momentalnie przyciągają ich uwagę oraz stają się obiektem zainteresowania.

Również dla nowożeńców stworzono serię z gołąbkami, a dla solenizantów z tortem. Zastosowanie stempli sprawia niezwykłą frajdę. Ponadto ten element prezentuje się efektownie i bardzo podoba się obdarowanym osobom. Wzorów i kolorów jest mnóstwo, także posiadamy wiele opcji do wyboru. Co jeszcze można wykorzystać do tworzenia kartek okolicznościowych? Tak naprawdę to wszystko co jest w zasięgu naszej ręki – guziki, skrawki gazet. Koszt własnoręcznie wykonanej kartki jest znacznie niższy od tej kupionej w sklepie. Zyskamy nie tylko dodatkowe pieniądze, ale i satysfakcję z wykonanej pracy.