W dzisiejszych czasach, gdy konkurencja na rynku wszelkich towarów i usług jest ogromna, dobra reklama może wiele zdziałać. Trzeba jednak sporo kreatywności, aby zwrócić uwagę odbiorców, bombardowanych każdego dnia sporą ilością bodźców. Banery, plakaty na ulicach, naklejki reklamowe, spoty w TV czy wyskakujące na stronach internetowych pop-upy bywają dla wielu denerwujące. Czym więc jest skuteczna reklama?

Droga reklama = dobra reklama?

Może się wydawać, że skuteczna kampania reklamowa musi być bardzo kosztowna. Wiele firm staje na głowie, aby zwrócić uwagę swoich potencjalnych klientów. Nowe sposoby promocji co rusz zaskakują. Jednak aby zainteresować innych swoją marką, wcale nie są potrzebne ogromne nakłady finansowe. Często chwytliwe hasło reklamowe i rozpoznawalne logo to wystarczający sposób. Nie należy też zapominać o rabatach dla klientów… Gdzie i w jakiej postaci można wykorzystać takie formy promocji?

Dostosuj reklamę do formy działalności

 

W przypadku sklepów stacjonarnych dobrze zadbać o to, aby przechodnie zwracali uwagę na sklepową witrynę, a także chcieli wejść do środka. Jak to osiągnąć? Dobrym sposobem są okresowe promocje. Aby ludzie się o nich dowiedzieli, przydają się spore naklejki na witrynę sklepu. Nalepki takie umieszcza się na szybie od wewnątrz – dzięki temu nie zostaną one zniszczone. Dobrze zaprojektowane naklejki reklamowe dobitnie informują o zniżce, mogą również zawierać ciekawe lub zabawne hasło, zachęcające do zakupów. Warto postawić na żywe, przyciągające wzrok kolory – tak, aby witryna rzucała się w oczy już z daleka. Naklejki takie można zaprojektować samemu bądź przy współpracy z firmą drukującą. W sieci działa wiele sklepów, zajmujących się projektowaniem i drukowaniem grafiki reklamowej w różnych formach, w tym m.in, grafiki na naklejki.

Projektując reklamę, dobrze jest postawić się w roli klienta i zastanowić się: co bym chciał/chciała zobaczyć, jako potencjalny klient? Co mnie przyciąga do danej marki? Postawienie się “po drugiej stronie” może bardzo pomóc i zapewnić firmie sukces.